NASZE BIEGI

Zwycięstwo drużyny KB Sobótka w III Bielawskiej Dziesiątce

Bielawska Dziesiątka to dla nas bieg szczególny. To właśnie podczas niego dwa lata temu zaingurowaliśmy drużynowe starty w cyklu Runner’s World Super Bieg. Wówczas było czwarte miejsce, dwuminutowa strata do podium i pewien niedosyt. Rok później było już lepiej, uplasowaliśmy się na II miejscu. W ostatnią niedzielę natomiast, drużyna w składzie: Bartek Wojsław, Gosia Pieluszyńska i Henryk Załęski, stosując się do starego powiedzenia „Do trzech razy sztuka”, w końcu zwyciężyła, co dało nam jednocześnie prowadzenie w generalnej klasyfikacji cyklu Runner’s World Super Bieg na krótszym dystansie.

Oprócz wspomnianej trójki, z której każdy wygrał swoją kategorię wiekową, indywidualny sukces osiągnęła również Iwona Stankiewicz zajmując II miejsce w kategorii wiekowej K55.

Zwycięzcy w klasyfikacji rodzin, nasi klubowicze (Jacek, Gosia i Agnieszka Pieluszyńscy)

Sukces odnieśli także nasi ultramaratończycy. W rozgrywanym równolegle biegu Ultra Sowa zajęli drużynowo III pozycję. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Mariusz Kupczak, który z czasem 05:08:07 wywalczył 7 miejsce OPEN. Wacław Kruk był na III miejscu w kategorii wiekowej M50.

I Ultra Sowa – drużyna KB Sobótka

Na dystansie półmaratonu drużyna KB Sobótka zajęła 8 miejsce, dzięki czemu awansowaliśmy w klasyfikacji generalnej również na 8 pozycję.

Szczegółowe wyniki zawodników KB Sobótka w III Bielawskiej Dziesiątce (12 km)