NASZE BIEGI

Ślężański Festiwal Biegowy zgodnie z planem

Informujemy, że otrzymaliśmy zgodę od Lasów Państwowych na organizację Ślężańskiego Festiwalu Biegowego. Rywalizacja, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie się odbywać na czterech dystansach.

Ultra 80 — start 26.09.2020 r. 3:00.

Maraton — start 26.09.2020 r.  9:00.

Półmaraton — start 26.09.2020 r.  10:00.

Ślężańska Dycha — start 26.09.2020 r.  11:00.

Zapisy na bieg są tutaj -> Zapisy.

Organizacja zawodów zostanie dopasowana do obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią. Na dziś wprowadziliśmy limity 150 zawodników na każdy z dystansów. Starty odbywać się będą w godzinnych odstępach, a w przypadku biegu na 80 km w kilkugodzinnym.

W celu uniknięcia gromadzenia się zawodników w pomieszczeniu, biuro zawodów przez wyznaczone okienko przyjmować będzie od zawodników uprzednio wydrukowane przez nich deklaracje zdrowotne i wydawać pakiety startowe.

Ceremonie dekoracji odbywać się będą osobno dla każdego dystansu, bezpośrednio po ich zakończeniu i bez udziału publiczności. Stopnie podium rozstawione będą co dwa metry.

Punkty żywieniowe będą obsługiwane przez dwuosobowe załogi do uzupełniania wyłożonych odżywek. Napełnianie bidonów płynami przez zawodników będzie samoobsługowe (szeregi 20 l pojemników z kranami). Posiłek regeneracyjny na mecie wydzielany będzie pojedynczo dla każdego zawodnika, a dla zachowania dystansu i uniknięcia kolejki zastosujemy bramki. W miejscu wydawania posiłków, na punktach żywieniowych, na starcie i mecie udostępnione będą środki do mycia i dezynfekcji rąk.
Obsługa medyczna udostępni możliwość mierzenia temperatury ciała.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.