NASZE BIEGI

Ślężański Festiwal Biegowy – oznaczenia tras

Drodzy turyści i miłośnicy przyrody,

Ze względu na odbywający się w Sobótce Ślężański Festiwal Biegowy w najbliższych dniach możecie napotkać na ślężańskich szlakach markery tras biegowych, w postaci biało-czerwonych taśm z logiem KB Sobótka.

Bardzo prosimy o nieusuwanie tych oznaczeń. Jako organizatorzy zapewniamy, że pozostaną one w górach tylko na czas trwania festiwalu, a po ukończeniu imprezy zostaną przez nas usunięte.

Rozumiemy, że obecność taśm może burzyć poczucie estetyki niektórych z Was, nie mniej prosimy o wyrozumiałość. W festiwalu wystartuje około 500 biegaczy. Wielu z nich ciężko trenowało do tych zawodów, prosimy więc o uszanowanie ich wysiłku i umożliwienie im zdrowej rywalizacji, szczególnie, że część z nich będzie na Ślęży po raz pierwszy. Niewiele jest gorszych rzeczy dla biegaczy górskich, niż pomylenie trasy.

Samo oznaczenie tras również wymaga wiele pracy ze strony organizatorów i wolontariuszy, którzy poświęcają bezinteresownie swój prywatny czas, by festiwal mógł się odbyć. Doceńmy ich pracę.

Informujemy, że oznakowanie zostało uzgodnione z gospodarzem terenu – Lasami Państwowymi.

Z poważaniem

Organizatorzy i Wolontariusze Ślężańskiego Festiwalu Biegowego


Czy te oznaczenia muszą być tak jaskrawe i kontrastujące z leśnym otoczeniem?

Niestety muszą takie być. Co roku startuje u nas kilku zawodników o wysokim poziomie sportowym. Na zbiegach potrafią oni rozwijać duże prędkości – nierzadko ich tempo dochodzi do 3 min/km. Przy takiej szybkości ich oczy są w stanie dostrzec jedynie bardzo wyraźne i kontrastowe obiekty, te widoczne z daleka. Podobnie jest u maratończyków na ostatnich kilometrach, gdzie przy skrajnym wyczerpaniu może zdarzyć się, że niektóre ich zmysły będą działać w trybie ograniczonym. W takim przypadku wszelkie subtelne oznakowania byłyby niedostrzegalne.

Dodaj komentarz!


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/comments.php on line 175

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 84