NASZE BIEGI

Bieg „Rodzic i Ja”

Typ biegu: przełajowy, rodzinny

Ilość edycji: 7

Frekwencja: 300 osób (2018)

Dystans: 300 m, 500 m, 700 m, 1000 m

Rodzic i Ja” to rodzinny bieg rekreacyjny, organizowany z myślą o osobach początkujących, które jeszcze nigdy nie startowały w zawodach sportowych oraz o dzieciach, chcących pobiec wspólnie ze swymi rodzicami.

W tym biegu liczy się udział oraz przełamywanie oporów, a nie trofea czy wynik. Nie ma tu zwycięzców ani przegranych, nagradzany jest każdy, kto ukończy bieg.

Bieg odbywa się na słynnej „Pętli Geparda” w okolicach Domy Turysty Pod Wieżycą. Pętla Geparda to trasa biegowa wytyczona przez Henryka Załęskiego, maratończyka, trenera i naszą klubową legendę.

Imprezę zwykle urozmaica występ karateków z lokalnego Klubu Karate Kyokushin, maskotka biegu Ślężysław, król Julian oraz Słowianki i Sierotka Marysia wraz z siedmioma krasnoludkami.

 

 

Regulamin

VIII Rekreacyjnego Biegu RODZIC I JA

I. Organizatorzy:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce

Klub Biegacza Sobótka

  1. Współpraca:

Przychodnia Rodzinna „Kajderowicz i Biliński”, Stowarzyszenie Ślężanie – LGD, Nadleśnictwo Miękinia, Dom Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, Piekarnia – Cukiernia Bąkowski, Serwis Bezpieczne Dziecko, SP w Świątnikach, Komenda Policji w Sobótce, ŚOKSiR, Sklep Spożywczo – Przemysłowy Krystyna Gali, Drukarnia ANTEX, Foto Video Sobótka, Sobócki Klub Karate Kyokushin, Fizjo.Med Honorata Gąsiorek, Usługi Marketingowe Agnieszka Sobczak.

  1. Cel:

Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży

Propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych.

  1. Termin i miejsce:

17 V 2019 (piatek) w okolicy Domu Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce. Start godz.1700.

Zapisy w biurze zawodów (Dom Turysty „Pod Wieżycą”) w dniu biegu w godzinach 1500 –1645

  1. Trasa biegu:

Pętla oznaczoną ścieżką leśną. Długość trasy od 400 m do 1km w zależności od kategorii wiekowej. Start i meta w okolicy Domu Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce.

  1. Uczestnictwo:

Udział w biegu jest bezpłatny. Prawo startu mają osoby od 3 do 103 lat bez przeciwwskazań lekarskich (każdy uczestnik bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność). Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas biegu. Organizator nie ubezpiecza zawodników indywidualnie i nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki. Przedszkolaki biegną razem z rodzicami, dzieci i młodzież do lat 18 biorą udział w biegu za pisemną zgodą rodziców. Jest to typowy rodzinny bieg rekreacyjny bez nagradzania zwycięzców, bez pomiaru czasu.

  1. Program imprezy:

15 00 – rozpoczęcie zapisów, wydawanie numerów startowych;

16 00 – zapoznanie z trasą (dla zainteresowanych);

1630 – pokazy karate Sobóckiego Klubu Karate Kyokushin

1650 – rozgrzewka przed biegiem

17 00 – bieg przedszkolaków z rodzicami;

17 15 – bieg uczniów szkół podstawowych kl. I – III;

17 30 – bieg uczniów szkół podstawowych kl. IV – VI;

17 45 – bieg uczniów szkół podstawowych kl. VII – VIII i gimnazjalistów;

18 00 – bieg licealistów i dorosłych uczestników imprezy.

  1. Nagrody:

Organizator przewiduje pucharek dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu, pamiątkowe medale dla 300 uczestników biegu (dzieci i młodzież) oraz puchar dla najliczniej reprezentowanego przedszkola.

  1. Pozostałe ustalenia:

Biegi odbędą się bez względu na pogodę i stan nawierzchni na trasie biegu. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie zawodów i regulaminie. Interpretacja regulaminu należy wyłącznie do Organizatorów.

Informacja telefoniczna organizatora w Sobótce: Dyrektor Biegu – Iwona Stankiewicz, tel. 660 729 573, Zastępca Dyrektora Biegu – Antoni Stankiewicz, tel. 602 251 430, Sędzia Główny Biegu – Henryk Załęski, tel. 601 992 218, kierownik trasy – Adam Michalski, tel. 693 802 658.