NASZE BIEGI

Ślężański Bieg Młodzieżowy 2018 – informacje organizacyjne dla rodziców

Ślężański Bieg Młodzieżowy już w najbliższą środę. W związku ze zmianą regulaminu w stosunku do lat ubiegłych, przedstawiamy kilka informacji porządkowych skierowanych dla rodziców dzieci z najmłodszych rodzników.

  • Bieg dziecka w asyscie rodzica

Nauczeni doświadczeniem lat poprzednich, mając na uwadze zasadę FAIR PLAY, oraz ceniąc samodzielność wśród najmłodszych zawodników, wprowadziliśmy klauzulę, że podczas dekoracji zwycięzców nagradzane będą jedynie te dzieci, które ukończyły bieg samodzielnie.

Jako rodzic wiem jak wielką przewagę w biegach daje małemu dziecku asysta rodzica, trzymającego go za rękę lub nawet biegnącego w obok. Nasz bieg dla dzieci przedszkolnych jest często pierwszym takim wydarzeniem w ich życiu, bardzo emocjonalnym i często stresującym. Zazwyczaj dzieci radzą sobie w tej nowej sytuacji bardzo dobrze, trudniej jest natomiast emocje okiełznać rodzicom… Pamietam doskonale to uczucie i świetnie Was, rodzice, rozumiem.

Mimo wszystko, apeluję tutaj, powstrszymajmy nieco swoje uniesienie i pozwólmy naszym pociechom na równą i sprawiedliwą rywalizację. Niewiele jest gorszych rzeczy dla młodego człowieka niż poczucie niesprawiedliwości, dlatego postarajmy się być fair wobec wszystkich, szczególnie wobec innych startujących dzieci.

Jako wieloletni organizator tego biegu zdajemy sobie sprawę, że wśród dzieci przedszkolnych, rozwój jest sprawą bardzo indywidualną. Jedne dzieci szybciej stają się samodzielne i świetnie sobie radzą w nowych sytuacjach, dla innych bieg w tłumie, wśród żywiołowiego dopingu, może być i często jest zbyt stresujący.

Dlatego też, rodzice, jeżeli uważacie że lepiej będzie dla Waszego dziecka, gdy pobiegnie ono w asyscie jednego z Was, to oczywiście dopuszczamy taką możliwość (w przypadku dzieci przedszkolnych). Nikt tutaj nie będzie miał Wam tego za złe. Prosimy jedynie by rodzice biegnący ze swoimi pociechami ustawili się w ostatnim rzędzie, tak by nie przeszkadzać pozostałym zawodnikom w rywalizacji.

  • Ustawienia na starcie

Biegowa etykieta stanowi, że na starcie w pierwszym rzędzie ustawiają się zawodnicy najszybsi, a w dalszych rzędach wolniejsi. Jest to bardzo dobra zasada, ponieważ ogranicza znacznie „korkowanie” czoła biegu oraz zmniejsza ryzyko wywrotek czy innych niemiłych doznań (np. rozpychania się łokciami), które często mają miejsce, gdy najszybsi zawodnicy próbują wyprzedzać tych wolniejszych w gęstym tłumie biegaczy.

W naszym przypadku w wielu biegach startują jednocześnie dwa roczniki dzieci (każdy rocznik jest klasyfikowany oddzielnie). Prosimy więc o następujące ustawienie zawodników na starcie:

1 rząd – dzieci z rocznika starszego

2 rząd – dzieci z rocznika młodszego

3 rząd – dzieci biegnące w asyście osoby dorosłej.

Z naszej strony postaramy się by grupy startujących nie były zbyt liczne. W przypadku gdyby tak miało być, w dniu zawodów organizator rozważy możliwość rozdzielenia najliczniejszych roczników na osobne biegi. Prawdopodobne jest rozdzielenie startów roczników 2011 i 2012, gdyż w latach poprzednich bieg najstarszych przedszkolaków bywał zwykle zbyt liczny.

Dodaj komentarz!


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/comments.php on line 175

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 84