NASZE BIEGI

Rekordowy bieg „Rodzic i Ja”

W piątek przy bardzo sprzyjającej pogodzie pobiegliśmy, w kolejnym organizowanym od lat przez Iwonę Stankiewicz biegu w ramach akcji „Polska Biega”.
Tym razem bieg był organizowany pod hasłem „Rodzic i Ja”. W kilku biegach na różnych dystansach od 600 do 1000 m pobiegło ponad 200 osób. W najkrótszym biegu biegli rodzicie z małymi dziećmi. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe numery startowe, dyplomy oraz poczęstunek w postaci jabłek ufundowanych przez Krystiana Ogłego i ciastek od firmy Credin.

Agnieszka i Krzysztof Tatrocki zadbali o materiał zdjęciowo-filmowy. Popatrzcie >TUTAJ<

Poniżej tekst Iwony Stankiewicz:

POLSKA BIEGA w Sobótce

15 maja 2015 w godz. 15:00 – 18:30 teren przy Domu Turysty „Pod Wieżycą” opanowali bezapelacyjnie entuzjaści biegania jako aktywnej formy czasu wolnego, dbałości o zdrowie i dobrą kondycję. Tegoroczna edycja POLSKA BIEGA, organizowana pod hasłem „Rodzic i ja”, okazała się jeszcze liczniejsza od poprzednich zarówno w uczestników biegu (247 osób), jak i w team organizatorski (55 wolontariuszy). Członkowie Klubu Biegacza Sobótka, miłośnicy biegania oraz kadra Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce wspaniale współpracowali ze sobą przy szeregu czynnościach obsługujących bieg: sprzątanie trasy biegu, oznakowanie i zabezpieczenie trasy, przyjmowanie zapisów i wydawanie numerów startowych, nagłośniony komentarz – tworząc wspaniałą atmosferę wokół imprezy.

Zawodnicy ujęci w cztery kategorie wiekowe: przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i wiek ponadgimnazjalny+, mieli do pokonania odpowiednio: 400 m, 700 m, 1000 m po leśnych ścieżkach ŚPK. Na mecie na zwycięzców czekały dyplomy, a także słodycze i pyszne jabłka pochodzące z sadów Ślężańskich ufundowane przez prywatnych sponsorów, a rozdawanych przez misia Ślężysława. Najmłodsi uczestnicy biegu otrzymali na pamiątkę odblaski i opaski odblaskowe podarowane przez Fundację Bezpieczne Dziecko.

Niepowtarzalny klimat stworzyli niewątpliwie najmłodsi uczestnicy, którzy pokonali trasę wraz z dorosłymi opiekunami. Do historii tego biegu przejdzie właśnie ich pełna animuszu postawa i dziecięcy entuzjazm.

Życzmy sobie kolejnych udanych startów i coraz większej grupy zwolenników biegania po urokliwych drogach i szlakach Masywu Ślęży. Dziękujemy za pozytywną ocenę rodzinnego biegu przełajowego „Rodzic i ja”, obecnym na biegu: Pani Agnieszce Kosztyło – Pałys – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatu Wrocławskiego oraz podróżnikowi Szymonowi Stawskiemu. Bardzo gorąco dziękuję Wszystkim wolontariuszom, instytucjom, firmom i osobom prywatnym za współpracę, życzliwość, materialne wsparcie i pracę przy organizacji biegu.

Iwona Stankiewicz

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.