NASZE BIEGI

Regeneracja po półmaratonie i przygotowanie do kwietniowych startów

Półmaraton Ślężański już za nami i co dalej? Przede wszystkim regeneracja. Czas potrzebny by organizm doszedł w pełni do siebie po półmaratonie to około 10 dni. W tym okresie najlepiej nie planować startów, a ograniczyć się do lekkich treningów biegowych. Tydzień po półmaratonie można pokusić się już o pierwszy mocny akcent treningowy.

Dla tych co planują kolejny start tydzień później sugeruje w weekend kilometrówki, dla pozostałych jakiś przyjemny kross w terenie, bądź dla bardziej zaprawionych biegaczy dwupak: lekki przełaj w sobotę + długie (90 minut) wybieganie w niedzielę.

Kolejny tydzień można już powrócić do normalnych treningów.

Odnośnie kolejnych startów to w menu na kwiecień mamy dwa starty drużynowe:

 

  • Półmaraton Miękinia i bieg na 10km. Zapisy >tutaj<

Najprawdopodobniej wystawimy w Miękini drużyny na obu dystansach 10km i 21km. (każda drużyna min.  3 osoby).

Ważne! W zgłoszeniu jako nazwę klubu/drużyny wpisujemy „Kb Sobótka”, w przeciwnym razie zawodnik nie będzie uwzględniany przez system w drużynówce.

Udział w 10km wstępnie zadeklarowali:
BAGIŃSKA ANNA
KUPCZAK MARIUSZ
KURIATA KLAUDIA
MAZUR MICHAŁ
PUCHAŁA ANNA
PUCHAŁA RADOSŁAW

Udział w 21km wstępnie zadeklarowali:
KULBA MAREK
WOJSŁAW BARTEK (nasz zaprzyjaźniony zawodnik z GLKS Marcinkowice) – pobiegnie gościnnie jako KB Sobótka
SUSZ MARIAN

Osoby które chciałyby wystartować a nie mają transportu prosze o kontakt telefoniczny (693 55 11 79 – Radek Puchała).

 

  • Półmaraton Mietkowski. Zapisy >tutaj<

W tym biegu drużyna musi składać się z minimum 8 osób (do 12 osób będzie nagradzanych).  Tutaj proszę o szczególną mobiliację na ten bieg, bo z jednej strony musi wystartować co najmniej 8 osób z klubu byśmy zostali sklasyfikowani, z drugiej strony będziemy mieli bardzo mocną ekipę na ten bieg i w praktyce walczymy o zwycięstwo.

Ważne! W zgłoszeniu oprócz nazwy klubu osobno musimy wpisać nazwę drużyny. Wpisujemy w obu polach „Kb Sobótka”. Jeżeli zawodnik nie określi drużyny, nie będzie uwzględniany w drużynówce nawet jeżeli nazwa klubu jest poprawna.

Udział w Półmaratonie Mietkowskim wstępnie zadeklarowali:
FRANASZCZUK WOJCIECH (PB 01:23:52) – 2017
GOLDWASSER ZBIGNIEW (PB 01:41:24) – konieczna korekta w zgłoszeniu -> drużyna -> KB Sobótka
KRUK WACŁAW (PB 01:40:21) – 2017
ŁUKOWICZ ANETA (PB 01:49:56)
MAJEWSKI PIOTR (PB 01:25:11)
MICHALSKI ADAM (PB  01:24:42)
PISKORZ ŁUKASZ  (PB 01:20:16) – 2017
PUCHAŁA RADOSŁAW (PB 01:21:54)
ZUB ARKADIUSZ (PB 01:37:58) – 2017
KUPCZAK MARIUSZ (PB 01:23:54) – 2017
KURIATA KLAUDIA (PB 01:47:52)

 

Dlaczego warto startować w biegach drużynowo?

Nie mamy w klubie zawodników z najwyższego poziomu sportowego, czyli takich którzy w każdych zawodach walczą o zwycięstwo. Mamy za to kilku „średniaków” na tyle mocnych by razem tworzyć realną siłę zespołową. Do tego mamy to co w piłce nożnej nazywa się „długą ławką”, to znaczy całkiem sporą ilość osób którzy w przypadku braku tych mocniejszych, są w stanie godnie ich zastąpić. Dzięki temu jesteśmy na tyle mocni by drużynowo walczyć z tymi najlepszymi. Udało się to zrobić w zeszłym roku w Bielawie, udało się także podczas Maratonu Wrocławskiego.

Jako biegacz wiem, że w przypadku biegów masowych tylko nieznaczna część zawodników rywalizuje między sobą o konkretne trofea, czy też czołowe miejsca w kategoriach wiekowych. Dla większości biegi takie są najczęściej walką z samym sobą, ze swoimi słabościami oraz ze swoimi rekordami życiowymi. Jest to niewątpliwie wystarczająca motywacja by pobiec, ale jednocześnie gdy wiemy że ta nasza życiówka jest w danym dniu poza zasięgiem, trudno wówczas wykrzesać z siebię tych kilka kropli potu więcej.

Właśnie dla tych zawodników starty drużynowe to okazja na zupełnie nowe doznania. To możliwość doświadczenia realnej walki o podium. To coś dzięki czemu, bez względu na Twój poziom sportowy, każda Twoja sekunda jest tak samo cenna jak sekunda wielkiego mistrza. To również dodatkowa presja, dodatkowa adrenalina i olbrzymia satysfakcja w przypadku sukcesu. To właśnie dzięki tym czynnikom może okazać się, że właśnie złamiesz swoją życiówkę, która od kilku lat wydawała się poza zasięgiem. Adrenalina działa cuda, a start drużynowy to dodatkowa jej porcja.

Na koniec apel do tych, którym wydaje się, że są za słabi i nie zapisują się by nie „zaszkodzić drużynie”. Nie ma takiej opcji. Nie ma za słabych na drużynę. W kasyfikacjach drużynowych uwzgędnia się po prostu kilka najlepszych czasów. Pobiegniesz dobrze, super, przyczynisz się do sukcesu drużyny.  Pobiegniesz słabiej, nie szkodzi, w żaden sposób drużynie nie zaszkodzisz, a sama Twoja obecność na zawodach pomoże i zmobilizuje pozostałych.

 

Proponowany plan treningowy na najbliższe dwa tygodnie:


Trening pod 21k Miękinia, dla zawodników którzy przebiegli Półmaraton Ślężański w granicach 1:25-1:45

sobota Półmaraton Ślężański
niedziela WOLNE
poniedziałek 10-12km lekko
wtorek WOLNE
środa 14-16km lekko – w drugiej połowie przebieżki 10x30s/60s
czwartek 13 km przełaj (lekko)
piątek 14-16km lekko – w drugiej połowie przebieżki 8x40s/80s
sobota WOLNE
niedziela 17km: 3km + 7x1km /4′ + 3km -> tempo kilometrówek: 3’40 (1:25) – 4’00 (1:35) – 4’20 (1:45)

mocny trening pod kompensacje formy w przyszłą niedzielę

poniedziałek 14 km lekko (1:25) lub WOLNE (1:35-1:45)
wtorek 13-15 km przełaj (lekko)
środa* WOLNE
czwartek 10-12km lekko
piątek WOLNE
sobota** Rozruch -> 6km lekko – w drugiej połowie przebieżki 5x20s/40s
niedziela*** Zawody 21km

Zawodnicy którzy nie startują w Miękini, a zamiarzają startować w Mietkowie 2 tygodnie później, robią w środę* długie wybieganie, w sobotę** siłę biegową (14km przełaj), a w niedzielę*** kilometrówki

 


Trening pod 10k Miękinia, dla zawodników którzy przebiegli Półmaraton Ślężański w okolicach 1:50
sobota Półmaraton Ślężański
niedziela WOLNE
poniedziałek 10 km lekko
wtorek WOLNE
środa 14 km lekko – w drugiej połowie przebieżki 10x30s/60s
czwartek WOLNE
piątek 13 km przełaj (lekko)
sobota WOLNE
niedziela 15km: 3km + 6x1km /4′ + 3km -> tempo kilometrówek: 4’30

mocny trening pod kompensacje formy w przyszłą niedzielę

poniedziałek WOLNE
wtorek 13 km przełaj (lekko)
środa* 13 km (+5M) -> 5×1’/2” (przebieżki jednominutowe z dwuminutową przerwą)

ostatni pobudzający akcent przed zawodami na 10k lub WOLNE przed 21k

czwartek 10 km lekko
piątek WOLNE
sobota** Rozruch -> 6km lekko – w drugiej połowie przebieżki 5x20s/40s
niedziela*** Zawody 10km

Zawodnicy którzy nie startują w Miękini, a zamiarzają startować w Mietkowie 2 tygodnie później, robią w środę* długi bieg, sobotę** siłę biegową (14km przełaj), a w niedzielę*** kilometrówki

Dodaj komentarz!


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/comments.php on line 175

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79

Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php:79 Stack trace: #0 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(790): require_once() #1 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(725): load_template('/home/inford3/f...', true, Array) #2 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/single.php(87): get_footer() #4 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/inford3/f...') #5 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/inford3/f...') #6 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/index.php(17): require('/home/inford3/f...') #7 {main} thrown in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79