NASZE BIEGI

Korona Polskich Półmaratonów: „Czekają medal i certyfikat”

Polskie Stowarzyszenie Biegów zaproponowało nowy pomysł na zwiększenie popularności półmaratonów wśród biegaczy. Wystarczy ukończyć 5 biegów z 11 półmaratonów z poniższej listy, by zdobyć Koronę Polskich Półmaratonów:

1. Półmaraton Ślężański – Sobótka
2. Półmaraton Warszawski – Warszawa
3. Półmaraton Marzanny – Kraków
4. Półmaraton Poznański – Poznań
5. Półmaraton Słowaka – Grodzisk Wlkp.
6. Półmaraton Jurajski – Rudawa
7. Półmaraton Philipsa – Piła
8. Półmaraton Rejów – Skarżysko Kamienna
9. Półmaraton Lechitów – Gniezno
10. Półmaraton Kościański – Kościan
11. Półmaraton Samsung ? Szamotuły

Ważne by wszystkie starty odbyły się w ciągu jednego roku. Wśród ukończonych biegów muszą się znaleźć dwie imprezy z grupy:  Półmaraton  Słowaka, Philipsa, Jurajski i Ślężański oraz do wyboru Półmaraton Warszawski lub ten odbywający się w Poznaniu.

O krótką wypowiedź na temat tej nowej inicjatywy poprosiliśmy Prezesa  PSB Henryka Paskala:

Panie prezesie, skąd pomysł na Koronę Polskich Półmaratonów?

Wychodząc z taką inicjatywą, wzorowaliśmy się na Koronie Maratonów Polskich, jednak  ze względu na dłuższy dystans, maratonów przebiega się  zwykle mniej. Maratończycy mają 2 lata na zdobycie tytułu. My zaproponowaliśmy biegi, które można ukończyć w ciągu jednego roku.

PSB ogłosił tę inicjatywę dopiero teraz,  a przecież sezon trwa już od marca. Czy półmaratończycy, którzy ukończyli swoje biegi wiosną, mają jeszcze szansę powalczyć o medal?

To prawda, że część biegów już się odbyła, ale biegacze nadal mogą je sobie zaliczyć do 5 ukończonych półmaratonów w bieżącym roku.

Jakie były kryteria wyboru półmaratonów KPP?

Wybieraliśmy te, które skupiają najwięcej biegaczy, ale przede wszystkim chcieliśmy, żeby na liście znalazły się biegi atestowane.

Na co może liczyć biegacz, który spełni warunki regulaminu KPP?

Biegacz, który spełni warunki i wystąpi do nas z wnioskiem może liczyć na medal i certyfikat. Medal jest jeszcze projektowany, ale biegacze na pewno docenią właśnie taką formę uhonorowania swoich osiągnięć.

Czy jest już odzew na tę inicjatywę?

Tak, są już pierwsze reakcje na nasz pomysł. Bardzo nas to cieszy, bo dopiero planujemy szersze działania informacyjne.

 

Źródło: http://www.festiwalbiegowy.pl/biegajacy-swiat/korona-polskich-polmaratonow-czekaja-medal-i-certyfikat#.UtOo5PvK-nd

Dodaj komentarz!


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/comments.php on line 175

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79

Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php:79 Stack trace: #0 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(790): require_once() #1 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(725): load_template('/home/inford3/f...', true, Array) #2 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/single.php(87): get_footer() #4 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/inford3/f...') #5 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/inford3/f...') #6 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/index.php(17): require('/home/inford3/f...') #7 {main} thrown in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79