NASZE BIEGI

6. Zimowe Budowanie Odporności Na Ślężańskich Szlakach 2021 – REGULAMIN

I. Cel imprezy

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i turystyki górskiej na Ziemi Ślężańskiej.

II. Organizator

Stowarzyszenie Klub Biegacza Sobótka,
Ul. Mickiewicza 53, 55-050 Sobótka
www.kbsobotka.pl

III. Termin i miejsce

06-02-2021 godz. 09:00-10:00 (maraton) i 10.00-11:00 (półmaraton)
Dom Turysty pod Wieżycą w Sobótce, przy ul. Armii Krajowej 13.

IV. Trasa i dystans

Dystans: 43 km i 24 km
W ramach wydarzenia dostępne będą dwie pętle dookoła Ślęży o długości 24 i 18 kilometrów. Uczestnicy mogą w ramach wydarzenia przebiec jedną, lub dwie pętle.

Trasa prowadzi szlakami turystycznymi dookoła góry, przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży.
1 pętla: Przełęcz pod Wieżycą (start) – czarny szlak w kierunku wsi Strzegomiany, obok Źródła Joanny, Traktem Bolka do Rozdroża Holteia, gdzie zawraca ukośnie do góry, przecina czerwony szlak i kieruje się wzdłuż granicy rezerwatu. Po ok. 1 km przecina ponownie czerwony i jednocześnie żółty szlak i Drogą pod Skałami, wciąż wzdłuż granicy rezerwatu, mijając Źródło Św. Jana i Kolibę dochodzi do niebieskiego szlaku. Następnie przez Skalną Perć, Olbrzymki i Zbójnickie Skały kieruje się na szczyt Ślęży. Ze szczytu żółtym szlakiem zbiega do Polany z Dębami, skręca w lewo opuszczając szlak i po zetknięciu z czarnym szlakiem, kieruje się przez Rozdroże Sulistrowickie do Przełęczy Tąpadła (Punkt żywieniowy, zabezpieczenie-medyczne) Z Przełęczy czarnym szlakiem w kierunku zachodnim i ściśle wg szlaku do Przełęczy pod Wieżycą. (Punkt żywieniowy, zabezpieczenie medyczne, kontrola czasu)

2 pętla: Żółtym szlakiem przez Wieżycę do zetknięcia się z czerwonym szlakiem (wiata). Następnie tuż powyżej Źródła Jakuba, na Rozdrożu pod Kamiennym Krzyżem, trasa odbija ze szlaków w prawo i kieruje się drogą w dół do Rozdroża Bialskiego, na którym „środkową drogą” łączy się ze szlakiem zielonym przy Źródle Ślężan. Dalej za Skalnymi Czapkami zbiega się ze szlakiem niebieskim i kieruje do Przełęczy Tąpadła. (Punkt żywieniowy, zabezpieczenie medyczne) Z Przełęczy, czarnym szlakiem w kierunku wschodnim do Rozdroża Sulistrowickiego. Tu odbija ze szlaku i po ok. 2 km oraz przecięciu czerwonego szlaku, na potrójnym rozdrożu skręca w ukośnie w prawo w dół, i po 0,5 km ponownie zakosem w lewo, w Tereśną Drogę. (Trasa na tym odcinku układa się w literę Z) Następnie wzdłuż drogi. Po ominięciu wsi Strzegomiany, przy Źródle Lustiga w lewo i czerwonym szlakiem w kierunku szczytu, a po dojściu do czarnego szlaku zbiega w prawo do Przełęczy pod Wieżycą (meta).

V. Pomiar czasu i limit uczestników

Pomiar czasu prowadzony jest z wykorzystaniem systemu elektronicznego w celach statystycznych, ewidencyjnych oraz zabezpieczenia minimalnej odległości uczestników wchodzących na trasę.

Uczestnicy będą wpuszczani na trasę pojedynczo, w pięciosekundowych odstępach czasowych, co zapewni utrzymanie bezpiecznej dwu metrowej odległości.

Start obu dystansów odbędzie się 6 lutego w godzinach pomiędzy 9:00-11:00 (maraton 9:00-10:00, półmaraton 10:00-11:00).

Kolejność wypuszczania uczestników na trasę będzie według numerów startowych (rosnąco).

Dokładna procedura startowa zostanie opublikowana na kilka dni przed zawodami.

Przed wejściem na trasę uczestnicy zobowiązani są do przebywania na terenie udostępnionego w pobliżu parkingu, korzystając z zaplecza zaparkowanych samochodów.

Limit uczestników na starcie: Max 5 osób co 30 sekund.

Organizator określa limit czas trwania wydarzenia na 8 godzin.

Zakończenie wydarzenia odbędzie się o godzinie 17.00 (robi się ciemno). Uczestnicy, którzy nie ukończą trasy w tym limicie, zobowiązani są do kontaktu z telefonicznego z organizatorem i pozostania lub zawrócenia do najbliższego punktu żywieniowego.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za przebywanie uczestników na trasie po upływie wyznaczonego czasu.

VI. Punkty żywieniowe

Punkty żywieniowe znajdują się: przy parkingu na Przełęczy Tąpadła (dwa razy) oraz na Przełęczy Pod Wieżycą.
Na punktach żywieniowych do dyspozycji uczestników będą: gorąca herbata, zupa, ciastka. Organizator nie planuje na punktach kubków plastikowych na punktach żywieniowych. Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania własnego kubka.

VII. Warunki uczestnictwa opłaty

W wydarzeniu mogą uczestniczyć osoby, które do dnia 06.02.2021 ukończą 18 lat i opłacą wpisowe.
Uczestnicy, dokonując rejestracji oświadczają, że uczestniczą w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i że nie występują przeciwwskazania lekarskie do udziału w aktywności fizycznej w górach.
Uczestnicy zobowiązani są do posiadania na trasie aktywności folii NRC.
Rejestracja oraz wniesienie opłaty za uczestnictwo jest jednoznaczna z przyjęciem warunków regulaminu wydarzenia.
Każdy uczestnik musi odebrać imienny numer identyfikacyjny z chipem w punkcie wydawania (okienko) pamiątkowych pakietów. Wydawanie numerów przeprowadzone będzie za okazaniem qr kodu w urządzeniu mobilnym.

Opłata startowa w wydarzeniu wynosi:
– wpłacona do dnia 11.12.2020 – 140 zł za uczestnictwo na pełnej trasie. Uczestnictwo w pierwszej pętli – 100 zł.
– wpłacona między 11.12.2020 a 06.02.2021 i w dniu wydarzenia – 160 zł pełna trasa.  Pierwsza pętla – 120 zł.

W przypadku wyboru opcji z pamiątkową koszulką opłata wzrasta o 60 zł.

Zapisanie się w formularzu DataSport bez wniesienia opłaty za uczestnictwo (znaczek OK. w rubryce uczestnika) jest nieważne i nie będzie brane pod uwagę po wyczerpaniu się limitu osób.

Wpisowe wpłacone po 2 stycznia nie gwarantuje wszystkich świadczeń.
Wpisowe należy wpłacać na konto DataSport.
Opłata nie podlega zwrotowi. Można ją przenieść na innego uczestnika do dnia 31.01.2021 r. za dodatkową opłatą wysokości 20 zł.
Opłata startowa obejmuje:
– numer identyfikacyjny z chipem + agrafki
– pakiet pamiątkowy, w tym elementy zimowego stroju biegowego
– pamiątkowy medal dla osób, które ukończą trasę
– upominki przygotowane przez sponsorów i patronów wydarzenia
– statuetki pamiątkowe
– gorące napoje i ciastka na trasie
– posiłek po aktywności

VIII. Zgłoszenia do wydarzenia

Zgłoszenia do wydarzenia przyjmowane są za pomocą formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie www.datasport.pl, www.kbsobotka.pl,

Odbiór numerów z chipem będzie możliwy w punkcie wydawania pakietów — budynek Domu Turysty pod Wieżycą  przy ul. Armii Krajowej 13.
Wydawanie pakietów odbywać się będzie 05.02.2021 w godz. 17.00 – 21.00  i 06.02.2021 od 07.00 – 10.00.

Odbiór pakietów osobiście lub za upoważnieniem tylko w punkcie ich wydawania, w czasie jego pracy. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wysyłki nieodebranego pakietu pocztą.

Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia zapisów do uczestnictwa w dowolnym momencie, jeżeli uzna, że większe zagęszczenie uczestników na trasie zagraża bezpieczeństwu.

IX. Ukończenie trasy

Po ukończeniu trasy istnieje możliwość uzyskania specjalnej pamiątkowej statuetki.

X. Zakończenie imprezy

Po zakończeniu wydarzenia organizator zapewnia posiłek regeneracyjny, oraz depozyt zapasowych ubrań na czas udziału w aktywności.

XI. Postanowienia końcowe

Organizator zapewnia opiekę medyczną w wyznaczonych punktach na trasie.
Uczestnicy ubezpieczają się od NW we własnym zakresie.
Uczestnik wyraża zgodę do wykorzystania swojego wizerunku w celach promocji wydarzenia, oraz przetwarzania danych osobowych podanych w zgłoszeniu w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia imprezy.
Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Parku Krajobrazowego i Rezerwatu Góry Ślęży oraz zasad ogólnie panujących na szlakach turystycznych.
Numer identyfikacyjny uczestnika musi być umieszczony z przodu lub z tyłu w widocznym miejscu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych postanowień regulaminu powodowanych siłą wyższą. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79

Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php:79 Stack trace: #0 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(790): require_once() #1 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(725): load_template('/home/inford3/f...', true, Array) #2 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/page.php(46): get_footer() #4 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/inford3/f...') #5 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/inford3/f...') #6 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/index.php(17): require('/home/inford3/f...') #7 {main} thrown in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79