NASZE BIEGI

6. Bonart Nocna Sobótczańska Dziesiątka już wkrótce

Już za dwa tygodnie nasz kolejny bieg – 6. Bonart Nocna Sobótczańska Dziesiątka.

Sobota 31.08.2019, godz. 20:00. Idealny termin dla większości z nas a szczególnie dla sprawdzenia formy tych, którzy planują pobiec dwa tygodnie później 37. PKO Wrocław Maraton. Późna pora pozwoli wszystkim zdążyć na start i zapewni lepszą temperaturę. W tym czasie prawdopodobnie wszyscy wrócą z urlopów. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego.

Nasz bieg będzie też po raz drugi Mistrzostwami Polski Par Małżeńskich. Klasyfikacja powstanie po sumowaniu wyników żony i męża ale UWAGA!!! po przeliczeniu wyniku z zastosowaniem przeliczników WMA (Światowej Federacji LA Masters). Dzięki temu wyrównujemy szansę par bez względu na wiek! Na stronie znajdziecie tabelę. Ze względu na wartości współczynników w praktyce wyniki nie są korygowane dla kobiet w wieku od 23 do 27 lat i mężczyzn od 21 do 29 lat. Po przekroczeniu granicznego wieku wynik w sekundach jest mnożony przez stosowny przelicznik. Przykładowo jeśli małżonkowie w wieku 65 lat uzyskają wyniki 48:30 i 1:05:30 po zastosowaniu przeliczników uzyskamy do klasyfikacji: 37:18 i 47:07.

Start, meta i zakończenie w Rynku w Sobótce.
Cechą wyróżniającą nasz bieg są kategorie wiekowe co 5 lat!

W 2018 roku zmieniliśmy trasę. Odpowiadając na sugestie biegaczy zmniejszyliśmy ilość pętli. Są dwie zamiast wcześniejszych trzech. Powoduje to mniejsze prawdopodobieństwo zdublowania. Trasa nie jest płaska ale podbiegi i zbiegi nie są drastyczne.

Nasza Dziesiątka została doceniona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który patronuje naszym zawodom. Swój osobisty start zapowiedział Zygmunt Worsa – Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przy organizacji bardzo pomaga ŚOKSiR do tego stopnia, że Wojciech Kacperski jest zastępcą Dyrektora Biegu i Kierownikiem Zabezpieczenia Trasy. Bardzo pomaga też Wrocławskie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych – dzięki temu nie musimy obstawiać trasy.

Drodzy Klubowicze – startujmy więc wszyscy, którzy mogą aby osobistym przykładem pokazać cel działalności naszego Klubu: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, a w szczególności biegania.

Przypominam, że klubowicze płacą 50 % opłaty startowej! Teraz to tylko 20zł!

Link do zapisów:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5034

Fotki z ub. roku naszego niezawodnego Krzysztofa Tatrockiego: >FOTKI<

Prosimy o pomoc klubowiczów i sympatyków biegania:
– roznoszenie ulotek informujących o utrudnieniach (od 27.08.2019);
– dwie osoby w sobotę od południa w ŚOKSIR do rozwiezienia na trasę płotków;
– dwie osoby do biura zawodów;
– kierownik + ekipa do ustawienia bramy startowej i płotków w rynku;
– po biegu wszyscy co mogą – pomoc w uporządkowaniu trasy.

 

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.