NASZE BIEGI

6. Bonart Nocna Sobótczańska Dziesiątka już wkrótce

Już za dwa tygodnie nasz kolejny bieg – 6. Bonart Nocna Sobótczańska Dziesiątka.

Sobota 31.08.2019, godz. 20:00. Idealny termin dla większości z nas a szczególnie dla sprawdzenia formy tych, którzy planują pobiec dwa tygodnie później 37. PKO Wrocław Maraton. Późna pora pozwoli wszystkim zdążyć na start i zapewni lepszą temperaturę. W tym czasie prawdopodobnie wszyscy wrócą z urlopów. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego.

Nasz bieg będzie też po raz drugi Mistrzostwami Polski Par Małżeńskich. Klasyfikacja powstanie po sumowaniu wyników żony i męża ale UWAGA!!! po przeliczeniu wyniku z zastosowaniem przeliczników WMA (Światowej Federacji LA Masters). Dzięki temu wyrównujemy szansę par bez względu na wiek! Na stronie znajdziecie tabelę. Ze względu na wartości współczynników w praktyce wyniki nie są korygowane dla kobiet w wieku od 23 do 27 lat i mężczyzn od 21 do 29 lat. Po przekroczeniu granicznego wieku wynik w sekundach jest mnożony przez stosowny przelicznik. Przykładowo jeśli małżonkowie w wieku 65 lat uzyskają wyniki 48:30 i 1:05:30 po zastosowaniu przeliczników uzyskamy do klasyfikacji: 37:18 i 47:07.

Start, meta i zakończenie w Rynku w Sobótce.
Cechą wyróżniającą nasz bieg są kategorie wiekowe co 5 lat!

W 2018 roku zmieniliśmy trasę. Odpowiadając na sugestie biegaczy zmniejszyliśmy ilość pętli. Są dwie zamiast wcześniejszych trzech. Powoduje to mniejsze prawdopodobieństwo zdublowania. Trasa nie jest płaska ale podbiegi i zbiegi nie są drastyczne.

Nasza Dziesiątka została doceniona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który patronuje naszym zawodom. Swój osobisty start zapowiedział Zygmunt Worsa – Prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przy organizacji bardzo pomaga ŚOKSiR do tego stopnia, że Wojciech Kacperski jest zastępcą Dyrektora Biegu i Kierownikiem Zabezpieczenia Trasy. Bardzo pomaga też Wrocławskie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych – dzięki temu nie musimy obstawiać trasy.

Drodzy Klubowicze – startujmy więc wszyscy, którzy mogą aby osobistym przykładem pokazać cel działalności naszego Klubu: upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, a w szczególności biegania.

Przypominam, że klubowicze płacą 50 % opłaty startowej! Teraz to tylko 20zł!

Link do zapisów:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5034

Fotki z ub. roku naszego niezawodnego Krzysztofa Tatrockiego: >FOTKI<

Prosimy o pomoc klubowiczów i sympatyków biegania:
– roznoszenie ulotek informujących o utrudnieniach (od 27.08.2019);
– dwie osoby w sobotę od południa w ŚOKSIR do rozwiezienia na trasę płotków;
– dwie osoby do biura zawodów;
– kierownik + ekipa do ustawienia bramy startowej i płotków w rynku;
– po biegu wszyscy co mogą – pomoc w uporządkowaniu trasy.

 

Dodaj komentarz!


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/comments.php on line 175

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.


Warning: Undefined array key "SHOPPING_CART" in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79

Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php:79 Stack trace: #0 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(790): require_once() #1 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template.php(725): load_template('/home/inford3/f...', true, Array) #2 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/single.php(87): get_footer() #4 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/inford3/f...') #5 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/inford3/f...') #6 /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/index.php(17): require('/home/inford3/f...') #7 {main} thrown in /home/inford3/ftp/kbsobotka.pl/wp-content/themes/kbsobotka/footer.php on line 79