NASZE BIEGI

Bieg Rodzic i Ja 2023

To już po raz dziewiąty!
Dołącz do naszego leśnego, rekreacyjnego biegu Rodzic i Ja!

Chciałbyś spędzić aktywnie czas z rodziną na świeżym powietrzu? Masz ochotę na wspaniałą przygodę w lesie? To świetnie, bo mamy coś specjalnego dla Ciebie! Zapraszamy Cię i Twoje dzieci do udziału w naszym leśnym rekreacyjnym biegu, który będzie zorganizowany przez grupę oddanych wolontariuszy z KB Sobótka i MOW Sobótka.

Oto kilka powodów, dla których warto wziąć udział w naszym biegu:

 1. Zdrowa aktywność fizyczna: Nasz leśny bieg to doskonała okazja do tego, aby zarówno Ty, jak i Twoje dzieci mogli spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Bieganie po lesie to świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni.
 2. Wspólne przeżycie: Biegając razem z dziećmi, możesz stworzyć niezapomniane chwile i wspólne przeżycia. To doskonała okazja, aby spędzić czas razem z rodziną, z dala od telewizora i komputera. Podczas biegu będziecie mogli rozmawiać, śmiać się i cieszyć się nawzajem towarzystwem.
 3. Przygoda w lesie: Nasz bieg odbywa się w malowniczych lesie przy przełęczy pod Wieżycą, co daje Ci i Twoim dzieciom możliwość odkrycia piękna natury. Podczas pokonywania trasy będziecie mieli okazję podziwiać drzewa i leśne rośliny. To wspaniała okazja, aby nauczyć dzieci szacunku dla środowiska naturalnego.
 4. Dobra zabawa: Nasz bieg to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Poza samym biegiem organizujemy pokazy karateków, grupy tanecznej, śpiewu, które sprawią, że cała impreza będzie jeszcze bardziej ekscytująca. Dzieci będą miały okazję poznać innych rówieśników i spędzić czas w radosnej atmosferze.
 5. Wolontariat: Nasz bieg zawsze jest organizowany przez grupę oddanych wolontariuszy z KB Sobótka i MOW Sobótka, którzy poświęcają swój czas i energię, aby zapewnić wszystkim uczestnikom niezapomniane przeżycia. Nasi partnerzy sponsorzy wspierają nas bezinteresownie. Biorąc udział w naszym biegu, wspierasz ich działania i dajesz dobry przykład swoim dzieciom na temat wartości wolontariatu i pomagania innym.

Nie zastanawiaj się dłużej! Zaplanuj już teraz udział swojej rodziny w naszym leśnym rekreacyjnym Biegu Rodzic i Ja i dołącz do wspaniałej przygody w lesie. Niezapomniane chwile i wiele pozytywnych emocji gwarantowane!
Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

Regulamin

IX Rekreacyjnego Biegu „RODZIC I JA”
Sobotka, 15 IX 2023

 1. Organizatorzy:
  Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
  Klub Biegacza Sobótka
 1. Współpraca:

Dom Turysty „Pod Wieżycą” w Sobótce, Przychodnia Rodzinna „Kajderowicz i Biliński”,  Drukarnia ANTEX,  Foto Video Sobótka, Sady Ślężańskie, Piekarnia – Cukiernia Bąkowski, LGD „Ślężanie”, Sobócki Klub Karate Kyokushin, Centrum Rozwoju Artystycznego – Artysta Sobotka, SP w Świątnikach, ZUK Hadlux Sp. z o.o., Nadleśnictwo Miękinia, Ślężuś – gabinet terapeutyczny, Posterunek Policji w Sobótce, ŚOSiR.

 1. Cele:

Popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci.

Promowanie rodzinnego, aktywnego spędzania czasu wolnego z wykorzystaniem walorów przyrodniczych Masywu Ślęży.

Propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych.

 1. Termin i miejsce:

15 IX 2023 w okolicy Domu Turysty  „Pod Wieżycą” w Sobótce.  Start godz.1700

Zapisy w biurze zawodów – Dom Turysty „Pod Wieżycą”, ul. Armii Krajowej 13 w Sobotce, w dniu biegu w godzinach 1430 –1700.

 • Trasa biegu:

Ścieżki leśne Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Start i meta w okolicy Domu Turysty  „Pod Wieżycą” ul. Armii Krajowej 13 w Sobótce. 

 • Uczestnictwo:

Udział w biegu jest bezpłatny. W biegu może wziąć udział 300 osób. Uczestnikiem zawodów może zostać każde dziecko z rocznika od 2020 do 2013. Wymagane jest podpisanie zgody rodzica lub opiekuna prawnego, w obecności pracownika Biura Zawodów oraz legitymacja szkolna. Za badania lekarskie uczestników biegu, stan zdrowia oraz przygotowanie fizyczne odpowiedzialni są rodzice, opiekunowie prawni w zależności od tego, kto podpisuje zgodę na uczestnictwo zawodnika. Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas biegu. Organizator nie ubezpiecza zawodników indywidualnie i nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki. Jest to typowy rodzinny bieg rekreacyjny bez nagradzania zwycięzców, bez pomiaru czasu.

 • Program imprezy:

1430 – rozpoczęcie zapisów, wydawanie numerów startowych;
1630 – pokazy karate Sobóckiego Klubu Karate Kyokushin;
1640 – pokazy tańca w wykonaniu dzieci  z Centrum Rozwoju Artystycznego w Sobotce;
1650 – rozgrzewka przed biegiem
1700 – biegi przedszkolaków w asyście opiekunów i wolontariuszy
17 50 –  biegi uczniów szkół podstawowych kl. I – II;

 • rocznik 2016  i 2015 – 500 m;

18 15 –  biegi uczniów szkół podstawowych kl. III – IV.

 • rocznik 2014 i 2013  – 800 m.

Zastrzegamy, że godzina startu każdego z biegu może ulec zmianie.

 • Nagrody:
  Pamiątkowe medale dla 300 uczestników biegu.
 1. Pozostałe ustalenia:

Biegi odbędą się bez względu na pogodę i stan nawierzchni na trasie biegu. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie zawodów i regulaminie. Interpretacja regulaminu należy tylko i wyłącznie do Organizatorów i Dyrektora Biegu. Linki do zdjęć z biegu będą opublikowane w ciągu 72 godzin po jego zakończeniu na stronie www.kbsobotka.pl i www.mow.sobotka.pl

Dyrektor Biegu:
Iwona Stankiewicz

Dane kontaktowe:

Dyrektor Biegu
Iwona Stankiewicz
GSM: 660 729 573 (po godz. 1600)
e-mail: iwoams@interia.pl

Zastępcy Dyrektora Biegu:
Przemysław Demków
GSM: 501 344 885 (po godz. 1600)

Antoni Stankiewicz
GSM: 602 251 430 (po godz. 1600)

Kierownik Biura Zawodów
Anna Puchała
GSM: 609 766 850  (po godz. 1600)

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także Śledzić komentarze w kanale RSS.

Współpracujemy z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się™ na Gravatar.