NASZE BIEGI

Zwycięska passa KB Sobótka trwa – tym razem wygrana w Półmaratonie górskim Interferie Run

W sobotę 10.06.2017 w Świeradowie odbyły się szóste zawody z cyklu Runner’s Superbieg. To już czwarte zawody z rzędu, gdzie KB Sobótka wygrywa klasyfikację drużynową. Tym razem na dystansie półmaratonu. Po wypracowaniu olbrzymiej przewagi w klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 10 km postanowiliśmy nasze główne siły skierować na półmaraton.
Bieg na dystansie półmaratonu wystartował ze Szklarskiej Poręby. Trasa wiodła przez najwyższe partie Gór Izerskich i kończyła się w Świeradowie Zdroju. Nasz team w składzie: Mariusz Kupczak, Radek Puchała, Wojtek Franaszczuk, Piotrek Majewski i Marian Susz wygrał klasyfikację drużynową z przewagą ponad 30 minut nad drużyną Oborygenów, dotychczasowego lidera cyklu na dystansie półmaratonu.
Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej cyklu na dystansie półmaratonu.

IMG_4215 IMG_4223
Oprócz zwycięstwa drużyny odnieśliśmy również sukcesy indywidualne. Najlepiej z naszej drużyny pobiegł Mariusz Kupczak, który zajął VII miejsce w klasyfikacji OPEN oraz zwyciężył w kategorii M40. III miejsce w kategorii M40 zajął Wojtek Franaszczuk.

Superbieg_21km_po6startach

Drużyna KB Sobótka wystartowała również na dystansie 10 km. W biegu, którego trasa wiodła z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa, zajęliśmy VIII miejsce.

IMG_4200
W skład naszej drużyny weszli: Bartek Wojsław, Antoni Stankiewicz, Ania Bagińska i Michał Mazur. W klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie utrzymaliśmy niezagrożoną pozycję lidera. Indywidualnie drugą pozycję w kategorii OPEN zajął Bartek Wojsław, a Ania Bagińska zajęła II miejsce w kategorii K20.