NASZE BIEGI

Runner’s World Super Bieg 2017 – podsumowanie startów KB Sobótka

Runner’s World Super Bieg 2017 dobiegł końca. Cykl składał się z dziesięciu imprez biegowych, rozgrywanych na dystansie 10 km oraz półmaratonu. W jego skład wchodziły trzy biegi uliczne, a następnie siedem biegów górskich. W generalnej klasyfikacji, zarówno indywidualnej jak i drużynowej, uwzględniano pięć najlepszych wyników z całego roku (starty kluczowe).

KB Sobótka wystawił swoją reprezentację na obu dystansach i na obu okazał się zwycięski.

5 ZORKA JELONKI RUNNING TEAM 22 31 20 16 14 20 18 25 18 9 118

Na dystansie 10 km wystartowały w sumie 52 drużyny, z czego 14 drużyn spełniło minimum startu w co najmniej 3 biegach.

5 UKS LUDWIKOWICE 35 25 28 35 4 123

Na dystansie 21 km wystartowało w sumie 38 drużyn, z czego 8 drużyn spełniło minimum startu w co najmniej 3 biegach.

DSC_0695

Wojtek startował pięć razy i za każdym razem punktował. Zdobył w sumie najwyższą liczbę punktów kluczowych dla drużyny – 171. Dwukrotnie najlepszy z drużyny na dystansie 10 km (Jelenia Góra i Wisła). Podczas jego startów czterokrotnie wygrywaliśmy, a raz uzyskaliśmy drugie miejsce. Drugi najlepiej punktujący zawodnik na dystansie półmaratonu.

Bartek Wojsław

najlepiej punktujący zawodnik i lider drużyny na dystansie 10 km

DSC_0768+

Bartek zdobył w sumie 185 punktów w tym 135 punktów kluczowych. Startował siedem razy i sześciokrotnie był najlepszym zawodnikiem drużyny. Najlepszy w Wielkim Finale w Świeradowie. Wygrał kategorię M30 w klasyfikacji generalnej na dystansie 10 km.

Mariusz Kupczak

lider drużyny na dystansie półmaratonu

DSC_0329_jb

Mariusz startował cztery razy, w tym trzy razy na dystansie dłuższym. W dwóch kluczowych startach półmaratońskich (Interierie Run i Wałbrzych) był najlepszym zawodnikiem drużyny. Zdobył w sumie 101 punktów kluczowych dla drużyny.

Majewski Piotr

najlepiej punktujący zawodnik w półmaratonie

DSC_0611-Piotrek

Piotrek startował sześć razy, za każdym razem na dłuższym dystansie. Zdobył w sumie 103 punktów w tym 87 punktów kluczowych (Bielawa, Ludwikowice, Wałbrzych). Zajął V miejsce w generalnej klasyfikacji cyklu w kategorii M40 półmaratonu.

Anna Bagińska

najlepsza kobieta w drużynie

DSC_0460_jb

Ania startowała pięć razy na dystansie 10 km. Zdobyła w sumie 90 punktów w tym 31 punktów kluczowych (Miękinia). Była liderką zespołu podczas startu w Zdzieszowicach. Wygrała kategorię K20 w klasyfikacji generalnej cyklu.

Michał Mazur

najlepsza frekwencja

Michał Mazur 10k Zdzieszowice

Michał jako jedyny zawodnik z całej drużyny wystartował we wszystkich dzięsięciu biegach cyklu. Pomimo niewielkiego stażu biegowego zdobył dla drużyny 30 punktów na dystansie 10 km (Zdzieszowice, Wałbrzych). Najwierniejszy zawodnik.

Przemek Demków

motywator

DSC_0706-Przemek

Przemek startował czterokrotnie zdobywając w sumie 53 punkty, w tym 35 punkty kluczowe (Jelenia Góra). Kiedy w połowie cyklu osiągnęliśmy pierwotny cel, zapewniając sobie ogromną przewagę na dystansie 10 km, to właśnie on zaproponował by powalczyć również w półmaratonie, mimo że na tym dystansie mieliśmy niewielki dorobek i dużą stratę do liderów. Zmotywował drużynę na tyle, że we wszystkich pięciu ostatnich biegach zdobyliśmy punkty kluczowe. Nawet kiedy ze względu na kontuzję sam nie mógł startować, dzwonił i zachęcał innych by nie odpuszczali najbliższego startu. Na dekoracji okazał się również światowej klasy specjalistą od otwierania szampana.

Antoni Stankiewicz

drugi najlepiej punktujący zawodnik na dystansie 10 km

DSC_0674-Antoni

Antoni Stankiewicz wystartował łącznie w pięciu biegach na dystansie 10 km, zdobywając dla drużyny 91 punktów, w tym 66 punktów kluczowych (Wisła, Bielawa). Zajął również III miejsce w generalnej klasyfikacji cyklu w swojej kategorii wiekowej na dystansie 10 km.

Szczegółowy dorobek punktowy zawodników dla drużyny KB Sobótka:

21k 10k Razem
Ilość startów Suma punktów kluczowych Suma  punktów Ilość startów Suma punktów kluczowych Suma  punktów Ilość startów Suma punktów kluczowych Suma  punktów Punkty zdobyte przez drużynę podczas startów zawodnika