NASZE BIEGI

Nasi na Festiwalu Biegów w Krynicy w Biegu Solidarności i na Maratonie Wrocławskim.

W piątek w nocy 11.09.2015 w Krynicy Górskiej w Ultradystansowym biegu górskim „7 Dolin” wystartowali nasi przedstawiciele. Gratulujemy wszystkim dotarcia do mety. Wyniki:

Bieg na 100km
Przemek Demków, 208. OPEN #450,  55. M50 #145,   14:44:14

Bieg na 34km (nie było klasyfikacji w kategoriach wiekowych)
Kasia Demków, 117. OPEN K #145, 05:44:08
Gerard Konopka, 446. OPEN #497, 05:51:35

W sobotę we Wrocławiu odbył się bardzo popularny Bieg Solidarności na dystansie 5,2km, który ukończyło 730 uczestników w tym 251 kobiet. Wśród nich wielu klubowiczów i mieszkańców Sobótki. Wyniki klubowiczów:

Wszystkie wyniki w portalu >DATASPORT<

W niedzielę 13.09.2015 o godz. 9:00 wystartował 33. Maraton Wrocławski. Ukończyło go 4758 biegaczy w tym 745 kobiet.
Maraton był perfekcyjnie zorganizowany. Organizatorzy w rozmowie podkreślili, że w wielu aspektach wzorowali się na naszym Półmaratonie Ślężańskim.
Gwiazdą naszego Klubu był Henryk Załęski, który wygrał swoją kategorie wiekową siedemdziesiątlatków z rewelacyjnym czasem 3:29:45. Heniu zwyciężył też w klasyfikacji nauczycieli i związkowców. Otrzymał też czwarty puchar – dla najstarszego związkowca.
Rekord klubu mężczyzn poprawił Radek Puchała, który w debiucie na tym dystansie uzyskał 3:07:48. Wojtek Franaszczuk poprawił swoją życiówkę na 3:10:40.

Warto odnotować wysokie miejsce KB Sobótka w klasyfikacji drużynowej. Zajęliśmy 13. miejsce na 209 zespołów!